FNM draft Morningtide

28. března 2008 v 23:17 | Faix |  Blog
Je čtvrtek večer, 27.3.2008 a já sedím u PC a v hlavě přemílám dnešní hry. Od 15:30 jsem se zúčastnil FNM draftu Morningtide v Domě dětí v Ústí nad Labem. Začátek byl posunut o hodinu dříve a já měl opravdu co dělat abych přišel včas. Ještě než jsem si stačil svléknout bundu, Kuki mi do ruky vtisknul dva boostery a za pár malých chvil začal turnájek. Tentokrát jsem se nestihl podívat skoro na nic. Jen jsem si v rychlosti vytiskl již tradiční seznam karet s ceníkem, ale vůbec nebyl čas prolistovat jednotlivé stránky a určit si strategii. Jelikož hraji každou chvíli s jinou edicí, začínám mít celkem zmatek v tom co je nejvýhodnější taktikou v každé z nich. Rychle jsem si tedy vzpomněl na přípravné zápasy před release Morningtide a rozhodl se pro modro-bílou kombinaci.

U stolu se tentokrát sešlo 10 hráčů a já si sedl na stejné místo jako minule. Už jsem se těšil, že to určitě znamená štěstí když v tom si z jedné strany sedl Petr Bělecký a z druhé Luboš Kukačka. Oba zkušení borci. Začal jsem tušit, že dnes se mi asi tak dařit nebude. Po rozbalení prvního boosteru začali všichni vzdychat nadšením a do místnosti se nesly názvy karet jako Murmuring Bosk, Mutavault či Bitterblossom tedy všechno nejdražší réra edice. Já procedil skrze zuby Indomitable Ancients a hledal nějaký lepší common. Stejně jsem si treefolka nakonec nechal, přeci jen 2/10 za 4 many, která není zdí, by se mohla nakonec hodit. Nehodila :-( Postupně jsem paběrkoval malé modré létací potvůrky a těšil se na druhý booster.

Zklamání bylo ještě větší i když nevím co jsem vlastně v této barevné kombinaci očekával za super réro. Nakonec jsem jako pátý pick vzal vzácnou kartu, na kterou nikdo neměl odvahu. 7 man, 10/10 s létáním, Champion an Elemental. Supreme Exemplar. Naštěstí mi přišly ještě dvě karty elementálů, protože bych Exemplara bez nich do hry nedostal. I tak jsem se zalekl vysoké manové křivky a do balíčku narval 18 zemí, takže můj deck měl 43 karet. Jak jsem psal výše, třetí booster se opět nekonal, není třeba utrácet zase tolik peněz, takže stavba proběhla velmi rychle. Ke stolu jsem si sedl s Vojtou Němcem a čekal na zahájení prvního kola, když v tom ke mně opět přiběhl Kuki s nějakou báchorkou :-) o špatném losování a já dostal prima soupeře hned na úvod...

1. Faix - Luboš Kukačka

Luboš hrál modro černou kombinaci. Mé bytosti držel v šachu Moonglove Changelingem s jeho deathtouchem a průběžně mě pižlal Stonybrook Banneretem, který má Islandwalk. Aby dostál svému jménu, nakukal mi, že jeho shapeshifter Mothdust Changeling má schopnost za své tápnutí udělit jiné bytosti létání a tím mě pěkně zaříznul. Já jako nezkušený klučík věřil každému jeho slovu a ochotně odepisoval mé životy. Jeho omyl mu vysvětlil až v poslední hře jeden z nejmladších hráčů a on to okomentoval nějak jako "aha, tak nelítá má 6/6 ale 1/1 to je jedno..." :-))) Přesto se mi podařilo těsně vyhrát druhou hru a za dohledu zbytku všech hráčů, kteří už dávno všechny své zápasy vyhráli či prohráli jsem se pustil do finálové bitvy. Zaručeně jsem musel překvapit, protože jsem vyložil dvě bytosti a dále se jen tajemně tvářil a vynášel jednu zemi za druhou. Luboš si zatím v pohodě lízl třikrát za sebou stejnou kartu, Ink Dissolver. Po úspěšném kinshipu jsem tak pěkně odhazoval do hřbitova třikrát tři karty, vše samá kouzla a spolehlivě si lízal další země. Po celkem rychlé prohře jsem pak konečně odhalil mou ruku, ve které byly další tři landy. Chytil jsem podezření, že mám té many asi nějak moc.

1:2

2. Faix - Ivan Soukup

Ivan nastoupil do hry tak nervózní, že nemohl pořádně ani líznout kartu. Ruce se mu třepaly a já jak ho pozoroval jsem si vzpomněl na můj úplně první turnaj, prerelease Planeshift. Tam se mi nervozitou ruce rozklepaly tak, že jsem nebyl schopný ani zapsat počty životů a první hru radši vzdal rovnou. Hra začala a Ivan si pořád mumlal něco o zemích. Nevěděl jsem co tím myslí, protože ve čtvrtém kole měl na stole tři Swampy a Mutavault. Já na stůl dostal treefolka 2/10, Changeling Sentinela (3/2, vigilance) a nakonec i Stonehewer Gianta (4/4, vigilance). Až v pátém kole jsem pochopil, podle rozjasněných očí soupeře, že hraje elfy a čeká na zelenou zem, která mu právě přišla. Naštěstí pro mě, pozdě. Druhý zápas jsem se zase umanoval a Ivan na mě zatím připravil armádku elfíků. Po první výhře se docela uklidnil a přestal i demolovat svůj mobil, který mu neustále vyzváněl. Třetí hru rozhodlo moje letectvo. Přeci jen 6/6 elemntál vystřídaný 10/10 macatým holubem udělá své. Pomalu jsem začínal mít jistotu, že zemí mám nějak moc.

2:1

A kdo mohl přijít na řadu jako poslední? Můj soused z levé strany, vítěz minulého draftu...

3. Faix - Petr Bělecký

Hned první hru jsem na něj opět vytáhl mou lítací obludu a celkem rychle ho udolal. Začal mi říkat, že mi to asi nechá, že mu už o umístění nejde, ale pak na mě vytáhl pěknou fintu. Nejdříve ve druhém zápase vyložil několik kithkinů zatím co já si vykládal krásnou sbírku pohledů plání a ostrovů. Pak mi přišel pařez 2/10. Toho přes úspěšný kinship přeletěl a pak do hry vloudil Kinsbaile Cavaliera (všichni jeho knighti měli mít double strike) a přečetl mi, že double strike mají všichni KITHKINI! Já kučík mu to samozřejmě zbaštil a nechal do sebe prát dvojité dávky. Před třetí hrou už o rezignaci na zápas nemluvil, zvlášť když svůj trik s double strikem předvedl znovu. Jasno nám udělal až přihlížející Vojta Němec, který nás na chybu upozornil. Abych vinu nesváděl jen na Petra i u mě byl odhalen pokus o porušení pravidel, když jsem si chtěl přidávat country na bytost, která měla shroud. Každopádně jsem byl z vývoje zápasu už tak otrávený, že jsem do sebe nechal dát poslední zranění a zvesela prohrál. A teď se přiznejte! Kdo to tam vykřikoval, že do balíku je ideální dát 18 zemí! Grrrrr!

1:2

Nakonec z toho bylo druhé místo. Tentokrát bohužel od konce. To znamenalo, že při backdraftu rarek na mě z osmi karet přesahujících hodnotu sta korun nezbyla ani jedna :-) Holt pomocné hodnocení se rozhodlo, že dnes mi pomáhat nebude. I tak jsem si docela pěkně zahrál a směle mohu říci, že jsem poprvé neměl mana krizi a ani jednou nemuligenoval.... Jooo a země! už nemůžu ani vidět :-)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama