FNM draft Saviors of Kamigawa

23. března 2008 v 21:32 | Faix |  Blog
Na netu jsem se dozvěděl, že Ústecký Magic klub pořádá booster draft SOK a protože jsem zatím žádný neabsolvoval kontaktoval jsem mailem Necrolyta a zamluvil si na čtvrtek 6.3.2008 místo. Týden uběhl jako voda a mé plány, jak se na draft Saviors of Kamigawa připravím, vzaly opět za své. V den turnaje jsem si alespoň vytiskl obrázky všech karet a aktuální ceník na černém rytíři a s očekáváním se vydal do domu dětí, kde klub sídlí. Po příchodu jsem zjistil, že jsem si spletl začátek o hodinu a tak se mi naskytl čas, který jsem věnoval procházce po okolí a studiu karet v této edici. Jednoznačně mi vyšlo, že nejhratelnější barvy jsou zelená a černá. Commony i uncommony těchto barev jsou nejdražší. Zapamatoval jsem si nejcennější kousky a vydal se zpátky ke klubovně.
Z plánovaného počtu osmi lidí, pro které měl Luboš Kukačka připravené boostery, se nakonec stala dvanáctka a to se ještě do hry nedostal poslední třináctý hráč. Holt kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Hráči se nalosovali do dvou skupin po šesti a každý dostal jen dva boostery. Bylo jasné, že do decku bude nutné vložit téměř všechny karty. Po rozbalení prvního boosteru se mé rozhodnutí ohledně barev potvrdilo a já místo réra vzal jeden z nejlepších uncommonů zelený Kashi-Tribe Elite. Následoval nejdražší common edice Sakura-Tribe Scout a pak už jsem bral co nejvíce zelené a posléze černé. V celém draftu na mě zbylo jen jediné réro a to jako poslední karta. Díky mé taktice a i trochu štěstí, protože zelenou asi nikdo moc hrát nechtěl, se mi podařilo postavit pouze dvoubarevný BG balík o 40 kartách. Hrál jsem 16 zemí, 16 potvor a 8 dalších kouzel.
A jak šly hry? Nevím, jestli se mi ještě vybaví jednotlivé zápasy, protože jsem report tradičně odkládal tak dlouho, že už si je příliš nepamatuji :-)
1. Honza Jestříbek
Hrál trojbarvu a moc mu nechodila mana. Já si vždy vytvořil převahu potvor a pak donutil soupeřovo armádu bránit jednoho mého útočníka, Shinen of Life's Roar. Zbylé kreatury pěkně zasadili smrtící údery.
2:0
Po poměrně rychlé prohře jsme dali ještě další dva zápasy, jak Honza říkal, for fun. Oba jsem prohrál :-)
2. Luboš Kukačka
Nemůžu si vybavit, čím mě zabíjel. Druhý match opět rozhodoval Shinen of Life's Roar.
1:2
3. Jakub Kumžák
První hra byla opravdu zajímavá. Také proto, že Kuba špatně pochopil vlastnost jeho karty Measure of Wickedness. Ta se na konci kola obětuje a sebere majiteli 8 životů. Může se jí však zbavit a šoupnout ji soupeři tím, že do svého hřbitova dostane nějakou kartu. O 8 životů přišel Kuba. Už jsem si oddechl, když ji najednou po odhození další karty vytáhl ze hřbitova zpět do hry. Takhle to dělal pořád dokola. Hra se tedy ustálila na tom, že jsme měli oba na plné ruce a neustále na konci kola odhazovali přebytečnou kartu do hřbitova. Nakonec jsem ho nějak udolal a ve druhém souboji už tuhle podivnou kartu nevytáhl.
2:0
Ve druhé skupině zůstal jen jeden hráč s plným počtem bodů, Petr Bělecký. Ten také turnaj vyhrál, ale o druhém místě a tím pádem jisté ceně (foil Eternal Witness - FNM) mělo rozhodnout pomocné hodnocení. I když k němu dojít nemuselo, protože Luboš Kukačka ještě hrál o druhé místo. Souboj nakonec prohrál a pomocné body mě překvapivě vynesly na druhé místo v turnaji.
Následoval backdraft rérek a foilů, ve kterém jsem díky mému připravenému ceníku pobral nejcennější réra i když.... žádná sláva to nebyla...
Každopádně jsem můj první draft absolvoval bez ztráty desítky a už se těším na další, který se bude konat ve čtvrtek 27.3.2008 od 15:30
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama