Sealdeck Odyssey

16. března 2010 v 12:47 | Faix |  Blog
Včera, 15. 3. 2010 jsme s Psemou sehráli další miniturnájek. Já ho mohu shrnout jednou větou. Karty na nic - prohra 1:5.

Předávám slovo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 psema psema | 16. března 2010 v 12:53 | Reagovat

no já zatím jen stručný úvod...je jen náhoda, že jsem dostal chuť napsat report zrovna když měl Míra karty na nic a prohrál 1:5 :)

2 Faix Faix | 16. března 2010 v 13:00 | Reagovat

Hlavně nezapomeň popsat první hru, po které jsem zaslouženě vedl :-)

3 psema psema | 18. března 2010 v 18:10 | Reagovat

tak jsem se k tomu konečně dostal...no začalo to tím, že Míra objevil na nějakém zapadlém e-shopu, že mají za nějakých mrzkých 139 nebo tak Tournament Pack Odyssey - hned jsem mu psal ať jich vezme tuším šest (ještě mi z té edice jedna karta chybí :)), ale bohužel už měli jen dva kousky..I to ale na sealdeck stačí a tak jsem jednoho večera zazvonil u faixů - jako vždycky tři boostery a tři lahve vína (jedna čekala v autě, kdyby náhodou jsme ten den neměli takovou chuť)
po rozbalení krabiček jsem neslyšel z druhé strany stolu žádné jásání, jen suché oznámení foilového réra..já rozbalil foilového Aven Smokeweavera a když jsem tak prohlížel modrou, měl tam několik šikovných brášků do vzduchu (Aven Windreadera alias "krále na talíři" a Cephalid Scouta) a hlavně neblokovatelného Escape Artistu, který se ukázal jako win condition mého balíku.
Z červené jsem byl nadšen ještě víc, protože to vyapdalo na slušnou smažku - Acceptable Losses za 5 do potvory, Blazing Salvo buď 3 do potvory nebo 5 do hlavy a jako třešnička Firebolt (mimochodem nejdražší karta mého Tournament Packu, což je na common slušná práce :)).
Pořád mi ale chyběla hlavní barva balíku..černá byla naprosto vysláblá...sice v ní byly dvě réra, ale u takového Bloodcurdlera jsem si nebyl jist, jestli nemám vlčí mlhu - létací réro - 1/1 za 1B, které si sice v upkeepu odemele kartu, aby byl dřív Threshold, ale s Thresholdem se z něj stane úžasná dva dvojka, která si v upkeepu removne dvě karty ze hřbitova!! Jinými slovy tak zhruba pět kol si počkám na to, až mám dva dvojku za dva..typická broken karta :)
DOstal jsem se až k zelené (a mezitím i k polosladkému Tramínu) a tam jsem našel, co jsem hledal...Wild Mongrela, Roar of the Wurm, Skyshootera, Krosan Avengera a ještě pár dalších hezkých potvůrek. Na chuť, a protože jsem měl Timberland Ruins, jsem si lajsnul čtyřbarvu a splešnul Hallowed Healera, aby mi tu a tam něco vypreventoval (a skutečně to dělal :))
A konečně kartička, na kterou jsem hodně spoléhal - Thaumatog! Plán byl tlačit a tlačit, smažit a smažit a pak líznout Thaumatoga, dát mu neblokovatelnost přes TOuch of Invisibility, obětovat do něj všechny země a zašlapat Míru do země. Kupodivu tenhle plán nevyšel ani jednou :)
ALe k vlastní hře...Tramín byl jedna báseň a hřálo mě pomyšlení, že máme dvě lahve...
Po prvním rozdání se mi to rozjelo ideálně - tlačil jsem, smažil jsem a ve čtvrtém kole došly země...Míra to nějak stabilizoval a najednou jsem byl tuším na sedmi životech a Míra měl asi o tři potvory víc než já. Ale já měl plán! Vyložit si ve svém kole potvůrku (myslím že to byl nějaký modrý letec), pak v Mírově kole poblokovat co se dá, bloknout i Escape Artistem a vrátit si ho na ruku, něco posmažitm, přežít Mírův útok s minimálními ztrátami a získat jedno dvě kola na nějaký topdeck...tak jsem to rozjel, vyložil modrého letce a v Mírově kole koukám, že mi zbyl les místo ostrova na vrácení Artisty...tak jsem to vzdal....:)
Míra sice tvrdil, že to nebylo tak jasné, ale řekl jsem si, že za chyby se musí platit i kdybych měl dvacet životů (svou roli v tomto furianství jistě sehrála i třetí sklenka Tramínu, v jejímž světle se Magic jevil nějak nepodstatným..)
Další hry měly zajímavé průběhy...většinou jsem vynesl svého neblokovatelného miláčka, pumpnul ho třeba Reckless Chargem (ještě jednou za Flashback..mimochodem to je úžasná abilita, které se ovšem Mírovi v jeho kartách nedostalo :)) pak přidal pár letců, něco zamlžil přes Moment´s Peace a šlo se na další..
Míry mi bylo trochu líto, protože tak sračkoidní karty se málokdy vidí - snad jediné co měl s Flashbackem, byl nějaký preventovací instant, takže získal pár kol navíc - ty mu ale většinou sloužily k tomu, aby si z knihovny prohlídnul ještě více svých zemí...
Poměrně rychle bylo po všem a při losování jsem ještě Míru obral o jeden uncommon. Pak jsme šli do auta a konstatovali jsme, že šedá Rulanda byla tentokrát lepší než Tramín (a Flashback je na Limited lepší než Threshold :))

HOwgh

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama