Srpen 2011

Minimaster II. - Phyrexia

25. srpna 2011 v 10:48 | Faix |  Blog
V rychlém sledu další podrobný popis turnaje od Psemy:

V krátké pauze jsem zvažoval, jestli má cenu psát něco k druhému minimasteru. Ten se odehrál den poté, co jsem v depresi vytáhl Míru večer k Vietnamcovi, abych tam během pěti minut vytáhl tři červené za deset (viz minulý report :)) a druhý den ráno nevstal do práce.
Na odstranění deprese jsme zvolili minimaster u Míry v kanceláři. Tam bylo asi 40 stupňů a Míra navrhl, že bych mohl zapnout větrák. Nejdřív mi ho půlka zůstala v ruce, pak mi Míra poradil, že mám asi pět minut točit takovým kolečkem doleva a zase doprava a pak se nade mnou smiloval a prozradil mi, že nejde proud.
Úplně zpocený (což jsem před tím, než jsem začal točit tím větrákem nebyl) jsem se posadil do křesla, zhoupnul se a urazil si obě nohy o podstavec Mírova stolu.
V nepříliš dobrém rozpoložení jsem rozbalil booster a kupodivu to nevypadalo vůbec špatně - rozhodně líp než minule. Jakmile jsem ale zaslechl Mírovo obligátní? "Ježišmarjá, já tam ale vůbec nic nemám, žádný potvory, nic´! " bylo mi jasné, že ten den zase minimaster nevyhraju...měl tam totiž jen potvory a zabíjení potvor...Hra měla poměrně jednoznačný průběh a za chvíli se už Míra radoval z dalšího boostříku a já z cesty do práce. Naštěstí jsem před sebou měl vidinu večerního zápasu našeho Slovánku s Litvínovem (blem je blem). Podcenil jsem ale počasí - ve čtyřicetistupňovém vedru přestalo Špakovi chladit pivo, zápas se celý odehrál v mlze, takže to zachraňoval až červeňák u Vietnamce.
Kdybych měl ten Magic za těch pár dní tak nějak shrnout, tak mi to vychází tak deset v červenejch, jedna zelená a tři boostery pro Míru...

Minimaster Phyrexia

25. srpna 2011 v 10:23 | Faix |  Blog
Do redakce nám přišel pěkný report z miniturnaje a tady je:

No konečně si Míra vzpomněl, že má taky Magic blog - já naproti tomu mám "Magic blok" jak bude vidět z mého minireportíku.
Jak celá Magicová komunita ví, Míra přesedlal od kartiček k metalu a hraní se věnuje už jen sporadicky - vždycky jen v případě, že ho překvapím telefonátem do práce a on ve stresu a pod tlakem souhlasí s nákupem ideálně celého displeje karet. Naposled to byla edice New Phyrexia, ze které si vzal 10 boosterů, aby si 5 nechal na sealed deck a minimastery a ve zbytku rozbalil ty nejlevnější réra z edice.
Phyrexiánský maratón jsme načali dvěma minimastery. Ten první byl dvouboosterový a odehrál se v tradiční herně "U Vietnamce". Tam se mimochodem majiteli asi zdá, že to, že mu tam už chlastá denně celé naše sídliště je pořád málo a tak přikročil k razantní marketingové akci a prodává tam červené pivo za 10 korun. Výsledek je stejný jako předtím - chlastá tam denně celé sídliště - jen s tím rozdílem, že on z toho má míň peněz. Taková Mírova nátura :)
Ale zpátky k minimasteru: já si své štěstí vybral vybalením planeswalkera Karna v jednom z boosterů, které jsem měl doma. Ty dva, co jsem si přinesl k Vietnamcovi, mi nabídly něco, co jsem na první pohled zhodnotil podobně jako Vietnamcovo pivo: sračka. Jediná větší potvora byla 5/5 ka s infektem, co ale může útočit pouze když je protivník otráven, což jsem neměl jak udělat, protože jsem nic jiného s infektem neměl. Následkem čehož jsem byl otráven já po hladké prohře 2:5. Ty dvě hry (možná to byla jen jedna) jsem vyhrál čirou náhodou - myslím, že proto, že Míra neměl země.
Druhý booster vypadal jako ten první, jen mi tam chyběly potvory úplně...prohrál jsem 0:5, to je asi tak všechno, co se k tomu dá říct.
Jediné pozitivum večera byla zelená v pivu, která mi ten den výjimečně chutnala - pomalu totiž začíná nad požitkem z karet převažovat požitek z chlastu...nevím, jestli je to tak správné, ale rozhodně to tak má být :)

Seal deck Phyrexia

25. srpna 2011 v 9:37 | Faix |  Blog
Vyhrál jsem! Prostě jsem lepšejší než Petr. Je to tak...