Kamilovo postřehy

8. října 2012 v 10:57 | Faix |  Blog
Po několika letech se z psemy alias Kamila stal uznávaný skupovač karet nejen na českém trhu, ale i v Evropě. Chtěl bych ho tímto požádat o pár řádků do komentáře, ve kterých shrne svůj dosavadní magicový život. Kamile, máš slovo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamil Kamil | 9. října 2012 v 10:30 | Reagovat

úvodem děkuji Mírovi, že se na mě s žádostí o napsání článku obrátil ve chvíli, kdy mám levou ruku nepohyblivou, tudíž jediným orgánem schopným psaní je pravý ukazováček...ale co bych pro svého magicového učitele neudělal...ano - čtete správně - ten, komu denně spílám, že mě dostal k Magicu a navždy se tak postaral o všechny mé finanční přebytky, je právě Míra.
Začalo to před Vánoci tuším roku 2005 - vyšla čerstvě devátá edice a za dveřmi byla Ravnica. Potřeboval jsem nějaký dárek pro svoje kluky a obrátil se na Míru o tip. Začal mi nadšeně vyprávět o jakési karetní hře, která má miliony variací a nikdy nikoho neomrzí (měl jsem mu věřit a myslet na svůj sklon k sběratelskému šílenství!).
Sešli jsme se tenkrát u nás doma na testovací hru. Už si nepamatuju jestli mi Míra prodal ty basic landy solidárně za 5 korun kus už v téhle fázi nebo až později nicméně položil tím základ mé sbírky, která v současnosti čítá hezkých pár hezkých kousků :)
Pamatuju se, že testovací hra mě moc nenadchla, moc jsem nechápal, kde jsou ty miliony variací - na druhou stranu to bylo možná proto, že jsem v rámci té hry zvládnul dohromady asi třikrát tapnout forest a položit Grizzly Beara což zrovna nenabízí moc herního vzrušení.
Na Mírovi jsem ale viděl, jak mu svítí oči, protože tou dobou už viděl, že jsem se zasekl....

2 Míra Míra | 9. října 2012 v 13:21 | Reagovat

a zaseknutý je vlastně každou hru, kterou spolu hrajeme. :-) Ale nebudu přerušovat. Datluj dál...

3 Kamil Kamil | 10. října 2012 v 9:15 | Reagovat

no co bylo dál? dál byl pozvolný nástup šílenství. Peněz v té době nebylo moc a tak jsme s Mírou občas zašli do Labe, koupili booster, zašli s ním ještě na starou Rychtu nebo do Tipáče a nábožně ho rozbalili. Mně se Ravnica jako edice líbila a tak jsem pokoupil i dvě nebo tři PCDčka a dávali s Mírou turnaje, na které vždycky Míra naproxoval nějaký světový TOP balík (v této souvislosti vzpomínám hlavně na ZOO s ptáčky, psíčky a opičkami a na šílený kontrolní balík s Enduring Idealem a Form of the Dragon. K tomu nějaké vínko na otestování...zlaté časy Magicu :)
V té době se začaly formovat mé konstrukční schopnosti, které se nicméně omezily na to, že jsem do PCD Selesnye nacpal další zelenobílé karty, které se mi líbily (Watchwolf, Tolsimir Wolfblood, Loxodon Hierarch) a neohlížel jsem se na to, jestli je dokážu vyložit...musím říct, že od té doby jsem se v konstruovaných formátech myšlenkově nijak výrazně neposunul...
A tak jsem se postupně začal orientovat na limited..a o tom, jak jsem se vypracoval až na hráče nejobtížnějšího limited formátu - totiž Minimastera - zase příště..

4 Míra Míra | 10. října 2012 v 9:30 | Reagovat

Jo jo jo, na ten Selesnyjskej balíček si moc dobře pamatuju. Měl asi 120 karet a 20 zemí... kus za 5,- Kč :-) Myslím, že byl postavený na generování Saprolingů a tím také končil. Až dnes si uvědomuji, jak fikaně byl sestavený, protože prakticky nešel dolízat :-) Také jsem nedávno doma řešil co s tou baterií proxy balíčků, která mi zabírá půl skříně. Asi bych to měl všechno vyházet, ale bohužel mi ty papírky připomínají snad jediné období mého života, kdy jsem se necítil tak mizerně jako dnes...

5 Kamil Kamil | 10. října 2012 v 12:45 | Reagovat

no Míro díky za podporu a důvěru, se kterou věříš, že ten balíček měl nějakou myšlenku :)
pak následovalo asi dvouleté období krásných turnajů PCDček u Motýlka spojených s návštěvami Skřivánčích restauračních zařízení, nákupu boosterů, starterů (taky produkt už jen pro pamětníky) - síť obchodů s Magicem rozšířil nový Sever, začaly nesmělé a sporadické nákupy levnějších rérek u Rytíře (to je to místo kde stav karty nearmint dostává jiný, netušený a nepředvídatelný rozměr) a já se pomalu začínal duševně připravovat na to, že bych zkusil nějaké to organizované hraní.
Poprvé to bylo v roce 2008 na prerelease Shadowmooru. Míra mi vykreslil místní kroužek Magicu v těch nejrůžovějších barvách a tak jsme vyrazili. Po cestě začala růžová trochu tmavnout, když se Míra rozhodl jít s (černou) barvou ven a vyprávěl mi o lidech jako "doktor Marlén", "Bělda", "morče" atd. a podával to tak jakože to lidi vlastně nejsou...prokládal to moudry jako "důležité je si zahrát a nekoukat na lidi" (kdybych to heslo dneska použil na něj tak mě zabije :))
Nakonec to tak strašný nebylo - i když tvor jménem Ilja Zubko mě straší dodnes. Tuším že jsem zakončil se skóre 1:4 a ta výhra mě tak povzbudila, že jsem od té doby, pokud čas dovolil, nechyběl na žádném prerelease...

6 Kamil Kamil | 11. října 2012 v 12:21 | Reagovat

a čas šel dál :)....s Mírou jsme absolvovali pěkných pár sealdecků s novými i staršími edicemi  - spíš staršími protože upřímně řečeno edice jako Morningtide a Eventide nevím jak Míru ale mě moc nechytly a mechaniky v nich byly tak nějak umělé - kdo dneska použije Kinship, Chroma, Champion apod?
Co se sběratelství týče, mým snem a vzorem nedostupné karty byly Wrata (když si Míra jedny vybalil přímo z boosteru uvažoval jsem o spoluhráčovraždě :)), réro za kilo bylo drahé a kompletace edic zatím byla v nedohlednu. Nicméně už jsme si vedli seznam karet co nám chybí - já jako analogový zastydlý typ po papírech, Míra ve vlastním softu napojeném na všechny Magicové servery světa.
Začínal jsem tušit, že existuje docela dost docela drahých karet a promokaret a nechápal jsem šílence, co kompletují edice ve foilu (já bloud! :))
Míra absolvoval docela úspěšně několik FNM draftů, získal asi 5 FNM promo karet čímž jich měl o pět víc než já...o členech Kukiho kroužku (pravda, vyjma Marléna) mluvil v superlativech a měl našlápnuto na vítězství v Lesa pánovi :) minimaster už se blížil...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama