Srpen 2013

Sealdeck - Prerelease Magic 2014

2. srpna 2013 v 14:13 | Faix
Milé děti, bylo nebylo, 14. července 2013 jsem se zase po nějaké době zúčastnil turnaje v Magicu. Šlo o prerelease právě nově vycházející edice Magic 2014. Jelikož šlo o prázdninový termín, účast na turnaji nebyla zrovna nejhojnější. 11 účastníků dávalo naději na kvalitní umístění, zvlášť když jedním z nich byl můj magickový druh nebo soudruh? Kamil Petr Psema. (pravidelné čtenáře tohoto blogu ihned jistě napadne, že on pro mě nebývá nepřekonatelným soupeřem :-) )

Po rozbalení karet jsem ihned věděl co budu stavět za balík. Třídenní příprava, kterou jsem absolvoval na Playstation mi jasně ukázala, které karty jsou v tomto turnaji užitečné. Po očku jsem zároveň kontroloval Kamila, který se tvářil tak nějak neprůhledně. Ještě před prvním kolem jsme stihli dát testovací hru, kterou jsem samozřejmě prohrál, protože mému zeleno-černému balíčku nepřišlz země. Trochu jsem znejistěl, zda je vše namícháno ve správném poměru. Zato Kamil se tvářil jako již hotový vítěz turnaje.

Jeho sebevědomí stouplo ještě více, když v prvním kole dostal BYE a usadil se na čelních místech v průběžném pořadí. To já jsem si musel tuto výsadu vybojovat a také já jsem se usadil mezi skupinu lidí s první výhrou. Hned další kolo jsem dostal BYE já. Tedy nebylo to úplně čisté BÁJ, ale los mi dosadil za soupeře Kamila. Už si vůbec nevzpomínám, co to vlastně hrál za balík. Vím jen, že se vyznačoval tím, že v něm neměl žádné potvory ani kouzla. To můj balíček postavený na několika strategiích (sliveří posilování, deathtouchová armáda, zelení pašíci či neblokovatelná potora) zametl s Psemou tak, že si pomalu začal balit karty a chystat se utéct s pláčem domů k mamince.

Po losu do třetího kola, jsem zase ztratil náladu já. Kos. Už jen to jméno ve mně vyvolává nervozitu. Uvodní ruka neměla chybu, rychlý start a už jsem ho mlel. Až do té chvíle, kdy jsem mu mojí kartou, která odstraní jakýkoliv permanent, zrušil očarování země, které mu dávalo výhodu vyložit dvě země v jednom kole. Jeho větu: "Myslíš tohle očarování? To jsem si oddechl. Horší by bylo, kdybys mi zničil tu jedinou červenou zem, na které to očarování bylo." Pro ty, kteří nejsou v Magicu tak zběhlí, zničením té červené země, by se automaticky zničilo o ono očarování. Pak už mi solil jeden blesk za druhým a já to kolo prohrál. Druhou hru už jsem hrál tak, abych už měl tu ostudu za sebou a když mi v jednom z útoků udělil asi 30 zranění, rezignovaně jsem mu podal ruku.... až po tom jsem si všiml, že v té druhé držím kartu, která mi vypraventuje veškeré zranění udělené v tomto kole. Fuj. Nemám kosy rád...

A na konec přišlo poslední kolo. Po prvním prohraném zápase jsem se už loučil s umístěním na cenách, ale pak se vše nějak obrátilo a já vyhrál. Psema zatím u vedlejšího stolu hrdě odmítl nabízenou remízu a chytře prohrál, čímž mi ustoupil z cesty. Čekal jsem už jen na poslední duel, který mohl rozhodnout o tom jestli skončím druhý nebo třetí. Chlapí se dohodli na remíze a já se radoval z druhého místa a 6 boosterů (v jednom z nich byla nejdražší karta edice :-) )

A Kamil? Milé děti, Kamil získal nakonec páté místo a teď od něj denně slyším, že kdyby si nechal tu nabízenou remízu, tak mohl být přede mnou. Asi má z toho horka halucinace a myslí si, že by mě mohl porazit v pomocných bodech. Muhehehehe, ale toho nikdá nebude!!!!

Faix